A felvétel a neoreneszánsz stílusban épült Várkert Bazárról készült, nem sokkal az idei első ünnepélyes megnyitó után. A Bazár a Világörökség része, Budapest első kerületében található, a XVIII. század végén épült Ybl Miklós tervei alapján - akiről később a Bazárt is megába foglaló teret elnevezték.

A Várkert Bazár évszázados története során a legkülönbözőbb tevékenységeknek adott helyet: falai között először üzletek sorakoztak, később ágyűöntő műhellyé változott, lóhajtású vízszivattyút telepítettek bele. Volt temető, női festőiskola, arcképcsarnok, szálló és műterem is. Legtöbben mégis mint koncerthelyszínt ismerhetik, hiszen 1961 és 1984 között a Budai Ifjúsági Parknak adott otthont. A Bazár komoly károkat szenvedett a második világháborúban, valamint 1980-ban, amikor egy Edda koncert közben a bejárati lépcső kőfala leomlott.

"Tudnivalók a Budai Ifjúsági Park látogatásával kapcsolatban: Belépés csak 18 éven felüli fiúk és 16 éven felüli lányok részére, nyakkendőben, világos ingben, zakóban. Vászonnadrágban a belépés tilos. Kitiltást eredményeznek a következő kihágások: Ízléstelen táncolás, nem twist számra történő twistelés, egy lánnyal több fiú twistelése, fiúk egymás közti twistelése, és más, feltűnést keltő viselkedés." - belépési szabályzat, 1962

Az "Ifipark"-ban minden valamire való hazai rockzenekar fellépett az 1984-es bezárása előtt. Harminc évvel később, idén április negyedikén, Ybl Miklós 200. születésnapja előtt néhány nappal adták át újra a Várkert Bazárt, ami a parlamenti választások után egy nappal újra bezárt, hogy folytatódjon a felújítás - ebben a lezárt időszakban készült a felvétel. Augusztus 29-én nyílt meg véglegesen a Bazár, azóta otthon adott a Kulturális Örökség Napjának, a Budapest Modellnek, a Design Hétnek, a Kortárs Művészeti Fesztiválnak is.

A Várkert Bazár két pavilonját is a Zsolnay gyár majolikamázas terrakotta elemei díszítik, melyek felhelyezését maga Zsolnay Vilmos irányította. A pavilonok falát pedig Than Mór képei díszítik.